پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
هیأت رئیسه مجلس لایحه اصلاحات پیوست کنوانسیون بین‌المللی ایمنی جان اشخاص در دریا را اعلام وصول کرد.
خلیج‌فارس هم‌چون پُلی میان شرق و غرب می‌باشد که محل تلاقی فرهنگ‌ها و تمدن‌های بزرگ است. در جهان باستان حتی امروز خلیج‌فارس یکی از پررفت و آمدترین مسیرهای تجاری و نظامی را به خود اختصاص داده.
هیئت وزیران در جلسه 30 تیرماه 95 به پیشنهاد وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیرو اصلاحاتی را در خصوص آیین نامه اجرایی ماده (17) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاح ماده (104) قانون مالیات های مستقیم تصویب کرده است.
مدیر عامل شرکت توسعه سازه های دریایی گفت: دکل‌ها در کشور روسیه ساخته و با همکاری متخصصان ایرانی و روسی در ایران برپا می‌شود. دکل اول به صورت 58 درصد ساخت ایران و دکل‌های بعدی همراه با انتقال تکنولوژی است.
مدیرعامل تایدواتر خاورمیانه : مطابق با قوانین، امکان استفاده به این صورت که مجموعه ای دولتی به مجموعه دولتی دیگر وام بدهد، وجود ندارد، بنابراین طبیعی است که شرکتی با ماهیت خصوصی باید برای انجام این کار در نظر گرفته شود.
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت از اختصاص 45 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل حوض خشک مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران خبر داد.
وزیر راه و شهرسازی می‌گوید اتفاقات بسیار بزرگی درحال رخ دادن است که همه اینها نتیجه بازگشت عزتمندانه ایران به بازار بین‌المللی است و درعین حال تاکید دارد برای آنکه بتوانیم مزیت رقابتی بندرعباس را حفظ کنیم غیر از بندر و پسکرانه باید اقدامات بیشتری انجام داده شود ازجمله اینکه حمل ونقل ترکیبی را در استان سازمان دهی کنیم.
سند ملی توسعه صنایع دریایی همچنان در انتظار نگاه ویژه و ابلاغ شخص رییس جمهوری و همگرایی و مشارکت قوه مجریه، مقننه، قضاییه و همه بخش های مرتبط است تا با اجرای آن پیشرفت و استفاده از نعمت های بیکران دریا را شاهد باشیم.
در حالی که مدیرعامل سازمان بنادر و حتی وزیر راه مدعی هستند کارمندان تحت نظارت این سازمان نقشی در پرونده قاچاق کالا در بندر شهید رجایی نداشته‌اند و حتی ابعاد این قاچاق را تکذیب می‌کنند، پس از ستاد مبارزه با قاچاق، این‌ بار دادستان هرمزگان از بازداشت کارکنان شرکت‌های تحت قرارداد بنادر و گمرک خبر داد.
استاندار خوزستان در بازدید از شرکت کشتی‌سازی اروندان برای رفع مشکلات صنایع دریایی قول مساعد داد.
سفر دریایی بین ایران و عمان با برقراری خط تندرو کشتیرانی بندرعباس و خصب و با انگیزه جابجایی مسافر و گردشگران دو کشور آسان‌تر می‌شود.
سومین پل بزرگ تنگه‌ بسفر در استانبول به نام «یاووز سلطان سلیم» گشایش می‌یابد. این پل که عریض‌ترین پل معلق جهان است، ۷۳ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و قاره‌ی اروپا و آسیا را با یکدیگر مربوط می‌سازد.