پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
معاون سازمان بنادر و دریانوردی: ایران به ‌دلیل شرایط استراتژیک جغرافیایی و سیاسی وابستگی جدی و مؤثری به دریا و اقتصاد دریایی دارد، ماهیت بین ‌المللی دریانوردی و حوزه‌ های تابعه، پاشنه آشیلی برای این صنعت در شرایط تحریمی است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تعیین ‌تکلیف شرکت ‌های وابسته به صندوق پس ‌انداز و بازنشستگی سازمان بنادر و دریانوردی و شفاف ‌سازی فعالیت‌ های اقتصادی و مالی آن از مهمترین مأموریت ‌های رئیس جدید صندوق بازنشستگی سازمان است و این مجموعه انتظاراتی است که ما داریم.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و به استناد ماده (۷) قانون دریایی ایران -مصوب ۱۳۴۳- آیین نامه اجرایی ماده (۷) قانون دریایی ایران را به تصویب رسانید.
یکی از پیمانکاران نظامی طرف قرارداد وزارت دفاع فرانسه طرحی از یک زیردریایی پیشرفته را ارائه داده که هیچ شباهتی با زیردریایی های متداول امروزی ندارد.
رئیس منطقه عملیاتی کیش گفت: عملیات بازیافت، تعمیر و تعویض هوزهاى آسیب‌ دیده پایانه شناور فرآورشى (FPSO) کوروش در لایه نفتى پارس جنوبى، کمتر از ۴۰ روز و با صرف نیروی انسانی معادل ۴۲۰ نفر روز انجام شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اعلام اینکه شناورهای تفریحی موجود استانداردهای لازم را برای گشت های ایمن دریایی ندارند، گفت: مدیریت عالی استان تأکید دارد که شناورهای غیرایمن با شناورهای دارای گواهینامه استاندارد از موسسات رده بندی، جایگزین شوند.
در پی هشدار آمریکا به شرکت‌ های بیمه برای تحریم نفتکش‌ های ایرانی، تهران از این اقدام آمریکا به سازمان بین ‌المللی دریانوردی IMO شکایت کرد.
در پی انتشار مطالبی در برخی رسانه ها علیه شرکت نفت و گاز پارس، این شرکت نسبت به تنویر افکار عمومی به ارائه پاسخ آنها اقدام کرد.
عضو هیات علمی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار گفت: اگر صنایع تخصص های مورد نیاز خود را اعلام نکنند که برمبنای آن آموزش اصلاح گردد، رابطه بین صنعت و دانشگاه شکل نمی گیرد.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعت نفت با بیان اینکه ارائه هرگونه سرفصل و تغییراتی در رشته های دریانوردی می بایست از طریق شورای برنامه ریزی وزارت علوم به دانشگاه های تابعه اعلام شود، هماهنگی و انعطاف شورای برنامه ریزی را متناسب با نیازهای ارسالی از سازمان بنادر بسیار لازم و ضروری دانست.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ ای به تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح رای دادند.
دبیرخانه انجمن مهندسی دریایی ایران جهت شفاف سازی و جلوگیری از سوء استفاده و اقدامات افراد غیر به نام انجمن، تصویر استعلام محل قانونی خود در سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور قوه قضائیه را منتشر نمود.