پربحث ترین اخبار
گالری عکس
پربازدید ترین اخبار
تازه های سایت
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت:‌ ۱۰ پروژه عظیم نیمه‌تمام توسط قرارگاه شناسایی شده‌اند که با حدود ۵ تا ۷ میلیارد دلار می‌توان آنها را به سرانجام رساند و سالانه ۴۰ میلیارد دلار سود نصیب کشور کرد.
استاندار هرمزگان گفت: حضور ناوگروه نیروی دریایی هند در هرمزگان موجب تقویت روابط دیپلماسی، اقتصادی و نظامی ایران و هند می شود.
مقایسه عملکرد سال ۹۳ و ۹۴ صندوق توسعه دریایی از رشد ۴۰۰ درصدی تسهیلات تایید شده حکایت دارد.
یک روزنامه معتبر و پرتیراژ هندی با اشاره به اهمیت امضای توافقنامه سه جانبه ایران ،هند و افغانستان در سفر نخست وزیر هند به تهران نوشت:این توافقنامه ظرفیت تغییر نقشه سیاسی آسیای جنوبی و میانه را دارد.
ایران با بیش از ۱۵۰ فروند کشتی اقیانوس پیما (کالابر و نفتکش) یکی از بزرگترین ناوگان‌های دریایی خاورمیانه است و از این کشورهای بسیاری تمایل دارند در این زمینه با کشورمان همکاری داشته باشند که از آن جمله می توان به قبرس اشاره کرد.
امیر دریادار "غلامرضا خادم‌بیغم" گفت: ناوگروه 41 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به زودی به "خلیج عدن" می رود.
وزیر صنعت معدن و تجارت، در بازدید از پنجمین نمایشگاه فناوری و نوآوری (اینوتکس 2016) گفت: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی قدم اول در آشنایی و ارتباط صنعت با محصولات دانش بنیان است. صنعتگران نیز در قدم دوم باید به توانمندی دستاوردهای ایرانی اعتماد کنند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ما به دنبال این هستیم که حضور در دریای آزاد را گسترش داده و امیدواریم در سال ۹۵ در اقیانوس اطلس حضور پیدا کنیم.
یک فعال صنعت کشتی‌سازی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات کشتی‌سازی در بخش مدیریت است، گفت: باید مدیریت‌ها آزادسازی و در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد.
معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: ظرفیت ساخت کشتی در اندازه های مختلف امسال درمجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران افزایش می یابد و جوانان بیشتری در این بخش مشغول بکار می شوند.
مدیرعامل ایزوایکو از آمادگی ایران برای ساخت تجهیزات مورد نیاز توسعه پروژه‌های نفتی و گازی عمان در دریا خبر داد.
تولید فولادهای دریایی برای صنایع کشتی‌سازی کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است این درحالی است که بیشترین نیاز این صنعت از کشورهای خارجی تامین می‌شود. در واقع بیشتر کارخانه‌های تولیدکننده فولاد کشور تولیدکننده فولادهای ساختمانی هستند و کمتر به تولید فولادهای دریایی توجه شده است.