کد خبر: ۳۱۸۱۱
تعداد بازدید: ۱۲۱۲
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۶

سامانه ردیاب ماهوره‌ای بر روی شناورهای صیادی بوشهر نصب می‌شود

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات بوشهرگفت: برای مقابله با روش مخرب صید ترال سامانه ردیاب ماهوره‌ای بر روی شناورهای صیادی استان بوشهر نصب می‌شود.
به گزارش مارین نیوز، عباس آهنگر مقدم بعدازظهر امروز در نشست با مسئولان اتحادیه‌های صیادی استان بوشهر با بیان اینکه ذخائر آبزیان در خلیج فارس صدمه دیده است اظهار داشت : یکی از مهم‌ترین عوامل تخریب زیستگاه‌های آبزیان در خلیج فارس صید غیرمجاز و استفاده از روش‌های صید مخرب مانند ترال است.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات بوشهر از نصب سامانه ردیاب برای جلوگیری از تخلف صیادی بر روی شناورها خبرداد و گفت: برای مقابله با روش مخرب صید ترال سامانه ردیاب بر روی شناورهای صیادی استان بوشهر نصب می‌شود.
آهنگرمقدم با بیان اینکه فعالیت شناورهای صیادی رصد می‌شود افزود: با نصب سامانه ردیاب تمام اطلاعات شناور در هر زمان و موقعیت به طور کامل رصد می‌شود .
وی  با بیان اینکه همه شناورهای صیادی در استان بوشهر سامانه یاد شده نصب می‌کنند خاطر نشان کرد: نصب سامانه ردیاب ماهواره‌ای برای مقابله با روش مخرب صید ترال سال گذشته مطرح و قرار شد برای ردیابی شناورها این سامانه بر روی همه شناورهای صیادی استان بوشهر نصب شود.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات بوشهر با بیان اینکه برای نصب این سامانه تفاهم‌نامه‌هایی منعقد می‌شود افزود: در این راستا با اتحادیه تعاونی‌های صیادی استان بوشهر روش‌های اجرای آن بررسی شده اما به سبب بررسی امنیت اطلاعات سامانه، بزودی سازمان شیلات ایران راهکارهای لازم ارائه می‌کند.
آهنگر مقدم با بیان اینکه نصب سامانه ردیاب شناورهای صیادی ماه آینده آغاز می‌شود گفت:  با ارائه راهکارهای لازم از سوی سازمان شیلات ایران و ارائه مجوز انعقاد تفاهم‌نامه، نصب سامانه بر روی شناورها آغاز می‌شود که امید است این کار با پیگیری‌های صورت گرفته تا ماه آینده صورت پذیرد.
وی، اطلاع کامل از وضع شناور در دریا، مدیریت سوخت شناور، کاهش هزینه نیروی انسانی در کنترل شناورها را از جمله مزایای استفاده از سامانه ردیاب ماهواره‌ای دانست و گفت: کاهش محسوس تخلفات صیادی، امدادرسانی سریع در صورت بروز حادثه، جمع‌آوری آمار صید، تدوین نقشه‌ تراکنش آبزیان، کنترل بر روی صیدگاه‌ها و گونه‌های صید شده، محاسبه میزان حضور شناور در دریا و تخلیه بار شناور از دیگر مزایای استفاده از این سامانه است .

منبع : گام نیوز


ارسال نظر