کد خبر: ۳۵۶۰۱
تعداد بازدید: ۱۸۵۵
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳

سرمایه‌ گذاری ۲۰۰ میلیون یورویی ویتول در انرژی‌ های پاک

شرکت ویتول به اتفاق شرکت انگلیسی "لوکربن" سرمایه‌گذاری در انرژی بادی خشکی و فراساحلی را هدف گرفته و در پروژه‌ هایی که در مراحل مختلف توسعه قرار دارند، سرمایه‌ گذاری خواهد کرد.
به گزارش مارین نیوز، انتظار می ‌رود اهداف جوی بلند پروازانه جدیدی که از سوی اتحادیه اروپا تعیین شده‌ اند سهم انرژی‌ های تجدیدپذیر در سبد انرژی را تا سال ۲۰۳۰ به بیش از ۳۰ درصد افزایش دهند.
شرکت ویتول به اتفاق شرکت انگلیسی "لوکربن" یک صندوق راه ‌اندازی کرده و این صندوق در ابتدای فعالیت خود سرمایه‌ گذاری در انرژی بادی خشکی و فراساحلی را هدف گرفته و در پروژه ‌هایی که در مراحل مختلف توسعه قرار دارند، سرمایه‌ گذاری خواهد کرد.
این صندوق بر سابقه قابل توجه "لوکربن" در انرژی ‌های تجدیدپذیر مانند پروژه‌ های خورشیدی ۳۲۰ مگاواتی انگلیس و درک ویتول از بازارهای انرژی و جریان‌های کالا، تکیه کرده است.
سرمایه ‌گذاری ۲۰۰ میلیون یورویی از سوی ویتول وعده داده شده و فرصت‌ های سرمایه‌ گذاری ممکن است به اشخاص ثالث عرضه شود.
طبق گزارش بلومبرگ نیو انرژی فاینانس، سرمایه ‌گذاری در انرژی ‌های پاک اروپا در نیمه اول سال ۲۰۱۸ بر مبنای سالانه، هشت درصد بهبود یافت و به ۱۶ میلیارد یورو رسید و هلند در این عرصه پیشتاز بود.
بر اساس گزارش پلاتس، ویتول که در سال ۱۹۶۶ در روتردام تاسیس شد، بیش از هفت میلیون بشکه نفت و فرآورده‌ های نفتی در روز معامله می ‌کند و در هر زمانی، ۲۵۰ کشتی برای حمل محموله ‌های نفتی دارد.


ارسال نظر