کد خبر: ۳۶۷۵۳
تعداد بازدید: ۱۳۰۳
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲

نصب بازوهای بارگیری نخستین اسکله بندر خدماتی و صادراتی تمبک

مجری طرح بندر خدماتی و صادراتی تمبک از نصب سه بازوی بارگیری بوتان و پروپان نخستین اسکله بندر خدماتی و صادراتی تمبک خبر داد و گفت: محموله گاز مایع این اسکله تا قبل از پایان سال جاری آماده صادرات می شود.
به گزارش مارین نیوز، مجری طرح بندر خدماتی و صادراتی تمبک ضمن اعلام این خبر، گفت: عملیات بارگیری و نصب این تجهیزات با توجه به تحریم های بین المللی و عدم حضور شرکت سازنده خارجی، توسط متخصصان داخلی و با رعایت دقیق ضوابط و رویه های ایمنی انجام شد.


پیام معتمد نصب بازوهای بارگیری اولین اسکله بندر خدماتی و صادراتی تمبک را نتیجه تلاش و بکارگیری توان فنی و تخصصی تیم های بخش کارفرما، مشاور و پیمانکاران این پروژه عنوان كرد و افزود: این بازوهای بارگیری شامل بازوی بوتان، بازوی پروپان و یک بازوی مشترک هریك با ظرفیت بارگیری 2500 تن در ساعت است.
مجری طرح بندر خدماتی و صادراتی تمبک ضمن قدردانی از تیم های بخش کارفرما و پیمانکاران، پیشرفت كلی این طرح را ٧٥ درصد اعلام و اظهار امیدواری كرد تا قبل از پایان سال جاری صادرات اولین محموله گاز مایع (LPG) از این اسکله محقق شود.
براساس اعلام روابط عمومی شركت نفت و گاز پارس به گفته معتمد ساخت بندر خدماتی و صادراتی تمبک با هدف صادرات گاز مایع (LPG) و گوگرد تولیدی از فازهای 13، 14، 19 و 24-22 در منطقه تمبک در فاصله 250 کیلومتری بندربوشهر آغاز شده و به منظور تحقق این هدف ساخت دو اسکله صادرات LPG و یک اسکله صادرات گوگرد با امکان پهلوگیری کشتی هایی با ظرفیت 5 تا 50 هزار تن در دستور کار قرار گرفته است.
ارسال نظر