کد خبر: ۳۷۲۴۷
تعداد بازدید: ۸۸۱
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴

تأمین تمام انرژی انگلیس تا سال ۲۰۳۰ از دریا

نخست وزیر انگلیس به تازگی اعلام کرده است تا سال ۲۰۳۰ تمام انرژی الکتریکی مورد استفاده در منازل مسکونی انگلیس از طریق توربین ‌های بادی مستقر در دریا تامین می ‌شود.

به گزارش مارین نیوز، یکی از روش ‌های کارآمد برای تامین انرژی مورد نیاز منازل مسکونی استفاده از ظرفیت باد در مناطق دریایی است. بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس به تازگی اعلام کرده است تا سال ۲۰۳۰ تمام انرژی الکتریکی مورد استفاده در منازل مسکونی انگلیس از طریق توربین ‌های بادی مستقر در دریا تامین می ‌شود. در واقع این کشور می‌ خواهد وابستگی خود به روش‌ های سنتی تامین انرژی را به طور کامل از بین برده و تنها از انرژی ‌های تجدیدپذیر استفاده کند.
نخست وزیر انگلیس در مصاحبه با یکی از رسانه ‌های این کشور بیان کرد: همانطور که کشورهای حاشیه خلیج فارس استفاده زیادی از صنایع نفتی می ‌کنند و هر روز میلیون ‌ها بشکه نفت در این کشورها تولید می ‌شود انگلیس نیز باید از موهبت باد استفاده کرده و تمام انرژی مورد نیاز مردم را از این طریق تأمین کند. در مراحل تولید این نوع انرژی هیچگونه آلایندگی منتشر نمی ‌شود و قطعاً آسیب به محیط زیست نیز کاهش خواهد یافت.بررسی ‌ها نشان می‌ دهد وسایل برقی که انسان ‌ها هر روز در خانه خود استفاده می ‌کنند گرمایش جهانی را تشدید کرده و به اکوسیستم کره زمین آسیب می ‌زند. اگر از توربین‌ های بادی برای تولید انرژی استفاده شود می ‌توان امیدوار بود در آینده شدت تغییرات اقلیمی کره زمین بسیار کمتر از حال حاضر شود.
انگلیس برای توسعه توربین‌ های بادی این کشور در دو نطقه دریایی بیش از ۲۷۰ میلیون دلار بودجه اختصاص داده است. در پروژه‌ های ساخت و راه‌ اندازی این نیروگاه‌ های دریایی بیش از ۲ هزار شغل به طور مستقیم و ۶۰ هزار شغل به طور غیرمستقیم ایجاد می‌ شود. کارشناسان معتقدند اگر انگلیس تا سال ۲۰۳۰ برق مورد نیاز مردم را به طور کامل از بادهای دریایی تأمین کند تا سال ۲۰۵۰ انتشار گازهای آلاینده در این کشور به صفر می ‌رسد.


ارسال نظر