کد خبر: ۳۷۲۵۶
تعداد بازدید: ۸۱۳
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲

پرداخت زیان صاحبان کالا ناشی از توقف ۶ فروند کشتی در چین به کشتیرانی

با دستور معاون اول رئیس جمهور، زیان تحمیلی صاحبان کالا و صادر کنندگان ناشی از توقف ۶ فروند کشتی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در بنادر چین به عنوان "هزینه ‌های تحریمی" محاسبه می ‌شود.
به گزارش مارین نیوز از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، در پی توقف ۶ فروند شناور کانتینری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران طی تابستان گذشته در بنادر چین، اسحاق جهانگیری در اقدامی حمایتی از سوی دولت، دستور داد زیان تحمیلی به واسطه تحریم‌ ها از جمله توقف اجباری شناورها در بنادر به صاحبان کالای بارگیری شده در این شناورها، به عنوان "هزینه ‌های تحریمی" محاسبه و جبران شود.
وی طی نامه ‌ای به محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با تاکید بر اینکه هیچ هزینه ‌ای ناشی از تحریم نباید به صادر کنندگان تحمیل شود، دستور داد: زیان وارده به صاحبان کالا ناشی از توقف ۶ فروند کشتی به عنوان "هزینه ‌های تحریمی" محاسبه شده، به ایشان پرداخت شود و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران آن را از دولت مطالبه کند.
شایان ذکر است، طی تیر ماه سال جاری، ۶ فروند شناور کانتینری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران که مملو از کالا بودند، به علت محدودیت ‌های تحریم ‌های یکجانبه آمریکا در بنادر چین متوقف شدند.
گفتنی است، با رایزنی‌ های صورت گرفته از سوی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و ارگان‌ های مربوطه، از جمله وزارت امورخارجه و سازمان بنادر و دریانوردی با مقامات ذی ربط چینی، این ۶ فروند شناور که در بنادر چین متوقف شده بودند از توقف کنار لنگرگاه خارج شدند.

ارسال نظر