کد خبر: ۳۷۴۲۴
تعداد بازدید: ۶۴۸
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۸

ایمن‌ سازی رایزر سکوی ۲S۱۹ میدان سلمان

عملیات نصب کلمپ‌ ها، مهار رایزر و خط لوله سکوی ۲S۱۹ میدان نفتی سلمان با تلاش همکاران متخصص تعمیرات زیرآب، کارگاه جوشکاری و تعمیرات ساختمانی منطقه لاوان با موفقیت انجام شد.
به گزارش مارین نیوز، در عملیات بازرسی فنی از سکوی ۲S۱۹ میدان نفتی سلمان از سوی واحد تعمیرات زیرآب در روزهای پایانی اسفند ماه پارسال، مشخص شد رایزر ۴ اینچ گاز این سکو به ‌دلیل جدا شدن کلمپ‌ های نگهدارنده در وضع ناپایدار و خطرناکی قرار گرفته و در شرف سقوط است، همچنین خط لوله منتهی به آن در بستر دریا در عمق ۳۴ متری و به طول ۲۶ متر از زانوی رایزر به حالت معلق و زیر تنش مستمر قرار گرفته بود.


براساس این گزارش از شرکت نفت فلات قاره ایران، تمهیدات لازم از سوی تعمیرات زیرآب برای تثبیت و ایمن‌ سازی این رایزر و خط لوله به‌کار گرفته شد و کلمپ‌ های مورد نیاز اندازه‌ گیری و طراحی شد، همچنین تهیه تعداد ۲۰۰ عدد کیسه مخصوص حاوی سیمان نیز برای پر کردن فضای خالی زیر لوله و تثبیت آن در بستر دریا در دستور کار قرار گرفت.
پس از آماده شدن تجهیزات مورد نیاز، سوم فروردین ‌ماه عملیات نصب کلمپ ‌ها، مهار رایزر و خط لوله مربوطه در دو روز انجام شد و با موفقیت به پایان رسید، همچنین خطر شکستگی این لوله بطور کامل برطرف شد.
ارسال نظر