کد خبر: ۳۷۴۳۵
تعداد بازدید: ۷۵۰
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۹

پایان تعمیرات زیرآبی شناور یدک کش یادگار۲ سریع تر از موعد قرارداد

معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: تعمیرات زیرآبی یدک کش یادگار۲، طبق الزامات موسسات رده بندی در بهمن و اسفند ۱۳۹۹ و با اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد ریال دربازه زمانی ۴۰ روز توسط ISOICO و با نظارت کارشناسان اداره نگهداری و تعمیر تجهیزات و مشاور فنی صورت پذیرفت.
به گزارش مارین نیوز، معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان مهم‌ترین ماموریت این شناور یدک کش را شرکت در عملیات پهلودهی و جداسازی کشتی‌های تجاری و نفتی، عملیات مقابله با آتش و آلودگی عنوان کرد و ادامه داد: این شناور پرقدرت از ۴۴۰۰ اسب بخار و توان کشش  بیش از ۵۰  کیلونیوتن برخوردار است.


عباس آذرپیکان با اشاره به استانداردها و دستورالعمل های لازم برای تعمیر و نگهداری شناورهای دریایی، گفت: تعمیرات اساسی باید بر اساس استانداردهای موسسات رده بندی در مراکز تعمیرات حوضچه خشک شناورها صورت گیرد که برای اجرای آن لازم است یدک کش از آب خارج و اقدامات فنی طبق شرح کار مصوب انجام شود.
معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: یکی از شاخص های مثبت این پروژه اتمام زودتر از موعد فرایند تعمیرات است که ۲۰ روز زودتر از موعد قانونی قرارداد به پایان رسیده و با توجه به نقش راهبردی شناور یادگار، بسیار ارزنده و قابل تحسین است.
به گفته آذرپیکان استفاده از ظرفیت ساخت و تولید مواد و متریال مورد نیاز شناور در داخل کشور و ایجاد فرصت های شغلی مستقیم ۴۰نفر و غیرمستقیم 25 نفر نیز از دیگر نکات ارزنده این پروژه است.
وی افزود: اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان با استفاده از ظرفیت های مشاور فنی در حوزه نگهداری و تعمیر تجهیزات دریایی، برنامه ریزی مدونی را در دست اجرا دارد.

ارسال نظر