کد خبر: ۳۸۴۴۰
تعداد بازدید: ۲۷۰
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۳

امضای سند نهایی همکاری مشترک هند و ایران در بندر چابهار به زودی

مشاور معاون امنیت ملی جمهوری هند با بیان اینکه سند نهایی همکاری مشترک هند و ایران در بندر چابهار به زودی به امضاء می‌رسد، گفت: این بندر نقش بسیار مهمی در گسترش حجم مبادلات تجاری منطقه، اورسیا و اروپا، ایفا می کند.
به گزارش مارین نیوز، ویکرام میسری در حاشیه نشست سه جانبه جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و جمهوری هند پیرامون تسهیل ترانزیت در مسیر کریدور شمال-جنوب که با حضور مقامات عالی رتبه کشورهای روسیه و هند، سفرای مختلف کشورهای حوزه خلیج فارس، دریای عمان و کشورهای شرق و غرب دریای خزر  و نمایندگان بخش خصوصی برگزار شد، اظهار داشت: بندر چابهار نقش بسیار مهمی در برقراری ارتباط با کشورهای منطقه ایفا می کند و از اهمیت خاصی برخوردار است.
مشاور معاون امنیت ملی جمهوری هند ادامه داد: باید بدانیم که هند در بندر چابهار، فعالیت مشترکی را با ایران آغاز کرده است و سند نهایی این فعالیت مشترک به زودی به امضا می رسد.
به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، وی با بیان اینکه بندر چابهار تا کنون نقش بسیار مهمی در برقرار ارتباطات و کمک های بشردوستانه به خصوص برای افغانستان داشته است، عنوان کرد: این بندر در آینده نیز می تواند نقش بسیار اساسی در گسترش حجم مبادلات تجاری در منطقه، اورسیا و اروپا داشته باشد و باید بدانیک که چابهار بندر بسیار مهمی برای ایران است و تنها بندر اقیانوسی ایران به شمار می رود.
ارسال نظر