کد خبر: ۳۱۵۹۶
تعداد بازدید: ۹۷۴
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۳

چین نیروگاه‌های متحرک اتمی برای دریای چین جنوبی می‌سازد

تاسیس سکوی تولید برق هسته ای دریایی در چین جنوبی، به مراحل پایانی نزدیک تر شده است.
به گزارش مارین نیوز، چین با فعالیت‌های ساخت و ساز و نظامی‌اش در جزایر دریای چین جنوبی از جمله ساخت باندهای فرودگاه، تنش‌هایی را به وجود آورده اگرچه می‌گوید بخش اعظم ساخت و سازهایش با اهداف غیرنظامی صورت می‌گیرد همانند ساخت برج‌های فانوس دریایی.
این در حالی است که روزنامه گلوبال تایمز که ضمیمه روزنامه دولتی خلق حزب حاکم کمونیست چین است، گزارش داد: سکوهای متحرک تولید انرژی اتمی از طریق راه‌های آبی به مناطق دور افتاده منتقل می‌شوند و یک ذخیره پایدار انرژی را فراهم می‌کنند.
لیو ژنگو، رئیس دفتر روابط عمومی کمپانی صنعت کشتی سازی چین گفت: شرکت ما که مسئول طراحی و ساخت این سکوهاست به کار خود ادامه می‌دهد. ساخت نیروگاه‌های متحرک اتمی یک روند رو به رشد است. تعداد دقیق سکوهایی که توسط کمپانی ما ساخته می‌شود بستگی به تقاضای بازار دارد.
اما این در حالی است که هوآ چون یینگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین این قضیه را با عنوان یک گزارش رسانه‌ای کم اهمیت جلوه داده و گفت: من هیچ چیزی در باره این مساله نشنیده‌ام!
در ژانویه سال جاری میلادی دو کمپانی انرژی دولتی چین توافق همکاری استراتژیکی را در خصوص اکتشاف و تولید نفت و گاز و انرژی اتمی امضا کردند.
کمپانی انرژی اتمی چین طرح اولیه یک راکتور اتمی را برای استفاده‌های دریایی تهیه کرده است.
انتظار می‌رود این طرح در سال 2017 میلادی ساخته شود. 


منبع : برق نیوز


ارسال نظر