کد خبر: ۳۱۶۱۹
تعداد بازدید: ۹۱۳
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۲

دولت و بخش خصوصی زیرساخت های کشتی سازی داخلی را تقویت کنند

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و کره جنوبی با بیان اینکه کره جنوبی کشوری صاحب نام در صنعت کشتی سازی است، گفت:دولت و بخش خصوصی باید زیرساخت های کشتی سازی در داخل را تقویت کنند.
به گزارش مارین نیوز، ابوذر ندیمی در گفت وگو با خانه ملت با اشاره به گسترش همکاری ایران و کره جنوبی در بخش کشتی سازی گفت:ما باید از هر کشوری که تکنولوژی و فناوری های برتر و نوین دارد، دانش تولید آن را کسب کرده  و به تولید بومی این تکنولوژی ها در داخل دست پیدا کنیم،کشور کره جنوبی در صنعت کشتی سازی جزو کشورهای صاحب نام است که باید از تجربیات این کشور بیشتر استفاده کرد.
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه استراتژی اصلی اقتصاد کشور، اقتصاد مقاومتی است، افزود:البته این نباید کشور را از ابتکارات نخبگان دانشگاهی و مراکز پژوهشی بی نیاز کند و سبب غفلت از علم جوانان و نیروها و پتانسیل های داخلی شود.

سهم بالای صنایع دریایی در اشتغال زایی
ندیمی ادامه داد: انتقال فناوری های کشتی سازی کره ای ها باید به همراه سرمایه گذاری و کار مشترک باشد.
وی با اشاره به اشتغال زایی بالای صنایع دریایی و شرکت های فعال در این حوزه،‌ اظهارداشت:استفاده از تجهیزات و تولیدات داخلی در صنعت کشتی سازی،سهم به سزایی در افزایش اشتغال وافزایش سهم صنایع دریایی در اقتصاد دارد و باعث رونق شرکت های فعال در این حوزه می شود.

ایران در آینده ای نه چندان دور به یک برند کشتی سازی تبدیل شود
وی با بیان اینکه بسیاری از سرمایه گذاران در زمان تحریم قطعات را با چند برابر قیمت واقعی خریداری می کردند، اظهار داشت:دستاوردهای علمی و فنی که در طول سال‌های سال توسط محققان کشور در عرصه کشتی سازی حاصل شده باید مورد بهره برداری قرار گیرد و با اتصال به یک کشور صاحب برند همانند کره جنوبی در این زمینه از تجربیات و تکنولوژی آنها استفاده کرد تا به افتخاری برای کشور تبدیل شود.
رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و کره جنوبی با تاکید بر اینکه دولت و بخش خصوصی باید زیرساخت های کشتی سازی در داخل را تقویت کنند، تصریح کرد:با توجه به ظرفیت های دریایی کشور،جمهوری اسلامی باید در آینده ای نه چندان دور به یک برند کشتی سازی تبدیل شود و انواع شناورها و کشتی های غول پیکر در کشور ساخته شود.


ارسال نظر