کد خبر: ۳۱۶۲۳
تعداد بازدید: ۱۱۲۱
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۷

کمک به صنایع کشتی‌سازی کشور رویکرد دانشگاه صنعتی امیرکبیر

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به فعالیت‌های علمی و آموزشی این دانشگاه در حوزه مهندسی دریا گفت: رویکرد ما کمک به صنعت کشتی سازی و دریا است.
به گزارش مارین نیوز، دکتر سیداحمد معتمدی در نشست بررسی فرصت ها و چالش های صنایع دریایی گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر اولین دانشگاه کشور بود که اقدام به راه اندازی دانشکده مهندسی کشتی سازی کرد.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: دانشکده کشتی سازی این دانشگاه در سال ۶۵ راه اندازی شد که ابتدا تنها به موضوع کشتی سازی می پرداخت اما اکنون این دانشکده تبدیل به پردیس دانشگاهی شده است و بسیاری از رشته های مرتبط با حوزه مهندسی دریا را دارد.
وی خاطرنشان کرد: این دانشکده در شهر بندرعباس راه اندازی شده است که هدف از راه اندازی این دانشکده در کنار دریا این است که فارغ التحصیلان آن بتوانند در مشاغل مرتبط با این حوزه فعالیت کنند.
دکترمعتمدی با بیان اینکه دانشکده کشتی سازی این دانشگاه ارتباط خوبی با صنایع دارد، گفت: باید دیگر دانشکده های دانشگاه نیز این روند را دنبال کنند.
وی عنوان کرد: دانشگاه های کشور باید به سمت دانشگاه های نسل سوم در حرکت باشند؛ نسل اول دانشگاههای در زمینه آموزش، نسل دوم در زمینه آموزش و پژوهش و نسل سوم دانشگاه ها به بحث آموزش تحقیقات و فناوری باید بپردازند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت : دانشگاه ها باید در جهت حل مشکل صنعت گام بردارند.
معتمدی افزود: رویکرد ما حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم در بخش صنایع دریایی است و تاکید داریم که فعالیت دانشکده این دانشگاه در شهر بندرعباس در خدمت این صنعت باشد.
وی اضافه کرد: در دانشکده کشتی سازی این دانشگاه آموزش های تخصصی مورد نیاز داخل کشور را دنبال می کنیم و در این راستا با دانشگاه های مهم و معتبر دنیا قراردادهای مختلفی منعقد کرده ایم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در این دانشگاه باید بتوانیم مشکلات صنایع دریایی و کشتی سازی را رفع کنیم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد : دانشکده پردیس بندرعباس را به عنوان پارک فناوری و صنایع کشتیرانی دنبال می کنیم تا اجرای طرح های ملی بزرگ در صنایع دریایی را پیگیری کند.

منبع : خبرگزاری دانشجو


ارسال نظر