کد خبر: ۳۱۷۱۵
تعداد بازدید: ۱۳۲۳
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۴

حرکت حمل‌ونقل دریایی به‌سمت ورشکستگی

دبیر اتحادیه مالکان کشتی با اعلام "به رکود وحشتناکی دچار شده‌ایم و مالکان به‌دلیل عدم‌حمایتهای دولتی به‌سمت ورشکستگی پیش می‌روند"، گفت: سندیکاهایی برای قیمت‌گذاری و تعیین نوبت جهت جلوگیری از ورشکستگی در بنادر شمالی و جنوبی ایجاد می‌شود.
به گزارش مارین نیوز، حسن تیمورتاش دبیر اتحادیه مالکان کشتی در گفتگو با تسنیم اظهار کرد : بر سر موضوع سوخت شناورها متأسفانه به جایی نرسیدیم، یعنی هیچ‌کس هیچ کاری برای ما نکرد.
وی با بیان اینکه دولت گفته قیمت سوخت همین است، تصریح کرد: در حال حاضر اتحادیه مالکان کشتی مشکل دارند که اگر قیمت سوخت افزایش یابد با بازار رکود باید چه‌کار کنیم.
وی با اعلام اینکه بازار حمل و نقل دریایی به‌طور وحشتناکی در رکود به سر می‌برد، افزود: هم‌اکنون بار نیست و مالکان نگران هستند.
وی با یادآوری اینکه قیمت سوخت به‌دلیل ابعاد جهانی کاهش یافت، گفت: الآن قیمت سوخت در حال افزایش بوده به‌طوری که از 600 تومان به بیش از 1000 تومان رسیده است.
دبیر اتحادیه مالکان کشتی ادامه داد: در وضعیت کنونی حمل و نقل دریایی مقرون به صرفه نیست، از سوی دیگر مالکان کشتی نیز علیه خود عمل می‌کنند، یعنی کالا را زیر قیمت حمل می‌کنند و غیر از مشکل سوخت و دولت که بر ما فشار آورده مالکان هم با هم در رقابت هستند و قیمت حمل بار را زیر قیمت اصلی آورده‌اند.
تیموتاش با بیان اینکه مالکان در حال ورشکسته شدن هستند، افزود: این مسئله تبدیل به معضلی شده و به همین منظور در هیئت مدیره بحث سندیکاهای استانی را مطرح کرده‌ایم، در این راستا با همکاری یک گروه حقوقی سندیکاهایی برای قیمت‌گذاری و نوبت‌دهی در بنادر شمالی و جنوبی ایجاد می‌کنیم تا از ورشکسته شدن مالکان کشتی جلوگیری شود.


ارسال نظر