کد خبر: ۳۱۷۹۷
تعداد بازدید: ۱۲۴۲
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۹

کره موافقتنامه انتقال تکنولوژی کشتی‌سازی با ایران امضا کرد

شرکت کشتی سازی و مهندسی دریایی دوو، بزرگترین شرکت کشتی سازی کره جنوبی اخیرا یک موافقتنامه تجاری در زمینه اداره و ارائه کمک های تکنولوژی به مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران با دولت ایران به امضا رسانده است.
به گزارش مارین نیوز، شرکت کشتی سازی و مهندسی دریایی دوو، بزرگترین شرکت کشتی سازی کره جنوبی  اخیرا یک موافقتنامه تجاری در زمینه اداره و ارائه کمک های تکنولوژی به مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران با دولت ایران به امضا رسانده است. بر اساس این موافقتنامه، شرکت کره ای به طرف ایرانی تکنولوژی انتقال خواهد داد و مدیریت محموله های این شرکت را انجام خواهد داد.
به گفته منابع ایرانی، دولت ایران خواهان انتقال تکنولوژی کره ای به شرکت های ایرانی برای توسعه صنعت کشتی سازی در کشور است و در این راستا تهران موافقتنامه ای با شرکت کشتی سازی دوو برای شراکت دو طرف به امضا رسانده است.
شرکت کشتی سازی دوو این موافقتنامه را با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) به امضا رسانده که سازمانی دولتی زیر نظر وزارت صنایع، و معادن ایران است. ایدرو مسئول صنایع اصلی ایران شامل خودروسازی و کشتی سازی است.
مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران نیز یک شرکت دولتی است که زیرنظر ایدرو فعالیت کشتی سازی انجام می دهد.
این شرکت دارای کارخانه کشتی سازی بزرگی در شهر بندرعباس است.
دولت ایران امیدوار است بتواند با استراتژی تبدیل این شهر به قطب صنعت کشتی سازی در خاورمیانه، سرمایه های خارجی را وارد بندرعباس کند. مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران برای احداث ساختارهای فراساحلی مورد نیاز برای توسعه میادین گازی اقدام کرده است.
دولت ایران می خواهد شرکت کشتی سای و مهندسی دریایی دوو سرمایه گذاری هایی را حتی در بخش تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز انجام دهد، اما این شرکت کره ای که با مشکلات مالی مواجه است موافقت کرده که تنها انتقال تکنولوژی و مدیریت محموله ها را بر عهده بگیرد.

منبع : تین نیوز


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
کشتی ساز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۸
0
1
عالیست
ارسال نظر