کد خبر: ۳۶۸۰۰
تعداد بازدید: ۱۲۹۱
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵

پایان توسعه بخش فراساحل فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی تا زمستان

مدیر بخش فراساحل فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی از پایان توسعه بخش فراساحل این فازها تا زمستان امسال خبر داد و گفت: با بهره ‌برداری از سکوهای ۲۳ و ۲۴B این طرح به ظرفیت اسمی تولید روزانه ۵۶ میلیون متر مکعب گاز می ‌رسد.
به گزارش مارین نیوز، مدیر بخش فراساحل فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی در جریان عملیات نصب سکوی فاز ۲۳ پارس جنوبی، گفت: پس از اتمام نصب عرشه 23 توسط شناور HL-5000، عملیات نصب اتصالات و راه ‌اندازی این سکو آغاز می ‌شود. 
عبدالله مهرابی با اشاره به اینکه به‌ زودی سکوی اقماری ۲۴B در دریا نصب می‌ شود، گفت: درصورت پایداری آب و هوا، این سکو كه همزمان با سكوی اصلی ٢٣ بارگیری و به دریا منتقل شده است، در موقعیت مستقر و آخرین عرشه فازهای ۲۲ تا ۲۴ نیز در میدان پارس جنوبی نصب می‌ شود. 
مهرابی با بیان اینکه برنامه‌ ریزی ‌های انجام‌ شده برای نصب این دو سکو در روزهای گذشته تحت تاثیر وضع دریا قرار داشته، تصریح کرد: طبق برنامه، مقرر شد این دو سکو با فاصله اندکی از هم در موقعیت مخزن نصب شوند که با اطمینان از شرایط جوی، عملیات نصب سکوی ۲۳ روز گذشته (سه ‌شنبه 21 آبان 98) به پایان رسید.
او با اشاره به اینکه مرحله نخست فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی شامل سکوهای ٢٢ و ٢٤A از سال گذشته در حال بهره ‌برداری است، اظهار کرد: دو سکوی جدید، به فاز دوم این طرح مربوط است که در مجموع با ظرفیت تولید روزانه 28 میلیون متر مکعب گاز عملیاتی می‌ شوند. 
مدیر بخش فراساحل فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی تصریح کرد: پس از پایان مراحل نصب و راه ‌اندازی دو سکوی باقیمانده طرح توسعه فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی، پرونده توسعه بخش‌ های فراساحل این فازها بسته می ‌شود. 
مهرابی با اشاره به اینکه سازه ‌ها و تاسیسات دریایی فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی، شامل ۴ سکو مجموعا با ٣٨ حلقه چاه، دو رشته خط لوله ۳۲ اینچ و خطوط لوله میانی جمعاً به طول تقریبی ۲۳۰ کیلومتر است، گفت: علاوه بر پیشبرد برنامه نصب و راه ‌اندازی سکوهای باقیمانده در حال حاضر حفاری چاه‌ ها در موقعیت ۴ سکو و تمام خطوط لوله دریایی این طرح بطور کامل تکمیل شده است./
ارسال نظر