کد خبر: ۳۶۹۹۶
تعداد بازدید: ۱۱۰۴
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵

رشد قیمت سوخت کم سولفور در پی اجرای مقررات ۲۰۲۰ IMO و شیوع بیماری کرونا

بررسی‌ ها نشان می‌ دهد در پی اجرای مقررات ۲۰۲۰ IMO و شیوع بیماری کرونا قیمت سوخت دریایی نیم درصد گوگرد رشد قیمتی بالایی داشته است و می ‌تواند حمل و نقل دریایی این قاره را زمین گیر کند.
به گزارش مارین نیوز، مؤسسه پلاتس طی گزارشی اعلام کرد که بازار سوخت دریایی نیم درصد گوگرد شمال ‌غرب اروپا با سقوط بازار سوخت ‌رسانی، پس از اجرای مقررات ۲۰۲۰ IMO و شیوع بیماری کرونا که موجب کاهش اختلاف سود در بازارهای شرق، به شدت آسیب دیده است. با تعطیلات سال نو و کاهش فعالیت‌ های اقتصادی در آسیا، تقاضای سوخت ‌رسانی در سنگاپور کاهش یافته و این امر معامله‌ گران را از اشتیاق به ارسال محموله به شرق بازداشته است.
معامله ‌گران می‌ گویند در حالیکه تخمین ‌ها متغیر است، جریان اختلاف سود سوخت با گوگرد کم در کشور سنگاپور در ماه مارس (اسفند ۹۸ - فروردین ۹۹) می ‌تواند از سطح مورد انتظار ماه فوریه (بهمن - اسفند ۹۸)، ۳.۵-۳ میلیون تن کاهش بیشتری پیدا کند.
یک معامله ‌گر سوخت مستقر در سنگاپور گفت: میزان اختلاف قیمت بین سوخت دریایی نیم درصد گوگرد شرق و غرب، به ۲۰ دلار در هر تن و یا چیزی نزدیک به آن رسیده است، فکر نمی‌ کنم مردم در این شرایط بار را جابجا کنند.
در اواسط ژانویه (دی- بهمن سال ۹۸)، این اختلاف قیمت هر تن سوخت کم گوگرد در اروپا برای ماه مارس (بهمن - اسفند ۹۸) ۳۵.۷۵ دلار در هر تن معامله شد.
یک معامله ‌گر اظهار داشت، اختلاف سود هر تن سوخت کم گوگرد در شرق مانند گذشته نبود. فعالان اروپایی گفتند که در اثر کاهش تقاضا و بیشتر شدن عرضه، پیشنهاد عرضه سوخت دریایی نیم درصد بیشتری ارائه شده است.
در همین حال داده‌ های مؤسسه پلاتس نشان داد که اختلاف قیمت بین سوخت دریایی نیم درصد گوگرد سنگاپور و سوخت دریایی نیم درصد گوگرد FOB روتردام، به طور متوسط حدود ۷۱ دلار در ماه ژانویه (دی - بهمن ۹۸) است که در مقایسه با ۵۱ دلار به ازای هر تن در ماه دسامبر (آذر - دی ۹۸)، بالاتر رفته است.

منبع: مهر
ارسال نظر