کد خبر: ۳۷۲۴۲
تعداد بازدید: ۹۴۴
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲

برای نخستین بار قایق بادبانی ایران در لیگ ستارگان جهان

با دعوت اتحادیه لیگ ستاره‌های بادبانی جهان قایق ایران برای نخستین بار با 11 ورزشکار در رویدادی جهانی به آب می زند.
به گزارش مارین نیوز، مسئولان اتحادیه "لیگ ستاره های بادبانی" به طور رسمی از ایران دعوت کرده‌ اند تا در رقابت ‌های سال 2022 حضور داشته باشد. احمد احمدی ملی ‌پوش بادبانی کشورمان کاپیتان این قایق است و پس از مشخص شدن ترکیب نهایی، تیم ملی تمریناتش را برای حضور در این رویداد مهم آغاز خواهد کرد.
حضور در رقابت های زیر نظر Stars Sailors League یک اتفاق تاریخی برای قایقرانی ایران به حساب می آید و برای اولین بار اتفاق می افتد که می تواند زمینه ساز رشد و توسعه بادبانی در کشورمان باشد و نماینده های ایران نیز می توانند پتانسیل خود در این رشته را به نمایش بگذارند.


اتحادیه SSL، در دنیای بادبانی به عنوان یک نهاد بزرگ جهانی شناخته می شود و رقابت های مختلفی برگزار می کند که قرار است قایق ایران در مسابقه Gold Cup در سال 2022 به میزبانی سوئیس حضور داشته باشد.
اهالی این رشته اهمیت این رویداد در بادبانی را همانند "جام جهانی برای فوتبال" توصیف می کنند که حالا قرار است برای نخستین بار ایران نیز در آن حضور داشته باشد.


در قایق های این مسابقه که تحت عنوان Gold Cup برگزار می شود بهترین سیلورهای 56 کشور حضور دارند و در قالب تیم های ملی خود رقابت خواهند کرد.
احمد احمدی ملی پوش بادبانی ایران که برای تمرینات خود در مسیر کسب سهمیه المپیک به اسپانیا سفر کرده به عنوان نماینده بادبانی ایران و کاپیتان این قایق با مسئولان اتحادیه درباره نحوه شرکت در این مسابقات و حضور قایق کشورمان در آب های بین المللی مذاکره کرده و ثبت نام قایق ایران انجام شده است.
در این رقابت ها کشورهای صاحب سبک بادبانی و قهرمان های المپیک این رشته حضور دارند و قرار است در قالب تیم های ملی مختلف به آب بزنند و مسابقه دهند که در میان آنها قایق بادبانی کشورمان نیز برای نخستین بار در آب های بین المللی حضور خواهد داشت و رقابت می کند.


ارسال نظر