کد خبر: ۳۷۲۵۵
تعداد بازدید: ۹۵۶
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶

نصب و راه اندازی سیستم شناسایی اتوماتیک و ردیابی شناورها (AIS) در بندر هرمز

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر از تجهیز و راه اندازی سیستم (AIS) بر اساس ضوابط و استانداردهای و آیین نامه‌ های بین اللملی در مرکز کنترل دریایی بندر هرمز خبر داد.
به گزارش مارین نیوز، مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به موارد در کنوانسیون SOLAS، اظهار کرد: ایمنی جان انسان در دریا، ایمنی ناوبری و حفظ محیط زیست دریا از جمله مواردی است که در کنوانسیون سولاس SOLAS بدان  تاکید شده است.
حمید رضا محمد حسینی افزود: بسط و گسترش مقررات و ضوابط و پیاده سازی زیر ساخت ها  مرتبط با این کنوانسیون همواره ارجح امور بوده است.


وی لزوم  نصب و راه اندازی سیستم شناسایی اتوماتیک و ردیابی شناورها  در بندرگاه هرمز اشاره داشت و گفت: به لحاظ موقیعت خاص گردشگری و مسافری همچنین کثرت تردد و رعایت الزامات و کنوانسیون های ابلاغی این بندر به سیستم  مذکور مجهز گردید.
محمد حسینی بر مهمترین مزایای این سیستم را سهولت در شناسایی تردد شناوها، مبادله اطلاعات ضروری میان شناورها بدون دخالت انسان و به صورت خودکار و نیز کاهش ترافیک بر روی مدارهای (VTS) عنوان کرد.
شایان ذکر است، دستگاه AIS قادر است اطلاعات ثبت شده را به صورت دایمی به سایر شناورها و دستگاه های ترافیکی ساحلی VTS ارسال و اطلاعات ارسالی از سایر شناورها را دریافت کند.
پیش از این بندر شهید حقانی در مرکز استان به عنوان بزرگترین پایانه مسافری دریایی کشور به این سیستم مجهز شده بود.

ارسال نظر