کد خبر: ۳۸۰۵۰
تعداد بازدید: ۲۱۴
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۷

تبدیل سواحل مکران به مرکز اقتصادی و تجاری از اولویت ‌های دولت است

رئیس جمهور گفت: امروز یکی از اولویت ‌های دولت جبران عقب‌ ماندگی‌ ها و تبدیل سواحل مکران به مرکز مهم اقتصادی و تجاری نه فقط برای استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان، بلکه برای سراسر کشور است.
به گزارش مارین نیوز، آیت‌ الله دکتر سید ابراهیم رئیسی که روز یکشنبه پس از  بازدید از رژه یگان ‌های نمونه نیروی دریای ارتش در جاسک، در اجتماع پرشور مردم این شهرستان، فعالیت تجاری و اقتصادی و اقتصاد دریا را از محوری‌ترین مسائل این منطقه عنوان کرد و گفت: در کنار برخی مشکلات زیرساختی نظیر احداث جاده و تامین آب شرب روستایی، بحث تجارت و داد و ستد و صید و صیادی از مسائل مهم و محوری در زمینه درآمدزایی و ایجاد اشتغال برای مردم این منطقه است که باید به آن توجه جدی داشت.
وی ، اقتصاد دریا را موضوعی بسیار مهم دانست و گفت: می‌توان با کار‌هایی تلاش کرد تا اقتصاد دریا فعال شود و علاوه بر ایجاد درآمد برای منطقه و کشور، اشتغال و تولید را در کشور رونق دهیم.
به گفته رئیس جمهور، امروز یکی از اولویت‌های دولت جبران عقب‌ماندگی‌ها در این منطقه و تبدیل سواحل مکران به مرکز مهم اقتصادی و تجاری نه فقط برای استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان، بلکه برای سراسر کشور است.
رئیسی با بیان اینکه ظرفیت‌های این منطقه می‌تواند این سواحل را به نقطه بسیار مهم و راهبردی اقتصادی، تجاری، گردشگری و تولیدی در کشور تبدیل کند، تصریح کرد: دولت خدمتگزار بنا دارد با کمک شما مردم عزیز، با انگیزه و پرتلاش برای آبادانی این منطقه تلاش کند.
رئیس جمهور صنایع دستی تولید شده به دست بانوان این منطقه را از دیگر ظرفیت‌های مهم اقتصادی جاسک برشمرد و افزود: به همه مسئولان و همچنین کارآفرینان و سرمایه‌گذاران اطمینان می‌دهم که جاسک از جمله مناطقی است که سرمایه‌گذاری در آن هم تضمین سرمایه و هم تضمین سود را به همراه دارد.
وی همچنین با بیان اینکه انجام مسئولیت‌های اجتماعی، اولویت دولت است، به شرکت‌های فعال بندر جاسک مأموریت داد در این‌باره فعالیت‌های خود را به نحو احسن انجام دهند.

ارسال نظر