کد خبر: ۳۸۲۱۷
تعداد بازدید: ۲۵۲
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۸

میزان تامین سرمایه صندوق توسعه ملی در توسعه سواحل مکران اعلام شد

مدیر قراردادها و پیگیری مطالبات و نظارت بر مصرف صندوق توسعه ملی میزان تامین سرمایه این صندوق در توسعه سواحل مکران را تشریح کرد.
به گزارش مارین نیوز، رضا محمدی در پیش ‌نشست همایش توسعه سواحل مکران با محوریت تامین مالی و فرصت ‌های سرمایه ‌گذاری که با حضور رئیس مرکز مطالعات نیروی دریایی ارتش، معاون نیروی انسانی نیروی دریایی ارتش، رئیس اندیشکده دیپلماسی اقتصادی دانشگاه امام صادق، مدیر قراردادها و پیگیری مطالبات و نظارت بر مصرف صندوق توسعه ملی و معاون سرمایه ‌گذاری داخلی صندوق توسعه ملی برگزار شد، از تامین پروژه ۱.۱ میلیارد صندوق توسعه ملی در سواحل مکران خبر داد و گفت: از جمله این پروژه‌ ها حمل ‌و نقل ریلی زاهدان - چابهار بوده است که سال آینده به بهره ‌برداری می‌ رسد. همچنین واحد متانول ‌سازی با ظرفیت یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن تامین مالی شده است. آب شیرین ‌کن چابهار، نیروگاه ۱۶۰ مگاواتی چابهار، واحد فولاد مکران از دیگر تامین مالی ‌هایی بوده که توسط صندوق توسعه ملی انجام شده است.
وی با اشاره به سند آمایش مکران‌ که در سال ۱۳۹۸ مصوب شد، عنوان کرد: طبق این سند مشخص شد که صندوق توسعه ملی در چه حوزه‌ هایی می ‌تواند ورود کند.
محمدی در ادامه درمورد مشکلات توسعه مکران توضیح داد: یکی‌ از مشکلات کمبود آب است، در این راستا صندوق توسعه ملی برای توسعه اب شیرین ‌کن ‌ها اعلام امادگی کرده است. گاز و حمل ‌و نقل نیز از دیگر مشکلات موجود است.
به گفته وی میزان تامین سرمایه صندوق در سرمایه ‌گذاری توسعه بندر چابهار بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار بوده است که این میزان تا سال آینده به ۲۶۰ میلیون دلار می ‌رسد.
ارسال نظر