کد خبر: ۳۸۲۹۸
تعداد بازدید: ۲۴۸
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۷

دستور رئیس‌ جمهور برای تشکیل کارگروه ویژه اقتصاد دریا

رئیس جمهور بر لزوم تشکیل کارگروهی برای رصد و هماهنگی فعالیت دستگاه‌ ها در اجرای سیاست‌ های مربوط به فعال کردن اقتصاد دریا زیر نظر معاون اول تاکید کرد.
به گزارش مارین نیوز، آیت‌ الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در جلسه روز یکشنبه هیئت دولت، با اشاره به گزارش وزیر اطلاعات از بررسی و پیگیری مسئله مسمومیت تعدادی از دانش‌ آموزان در برخی شهرها، اظهار داشت: توطئه جدید دشمن برای ایجاد دلهره در دل دانش ‌آموزان، فرزندان عزیز و والدین آنها جنایت و اقدامی ضد بشری است.
رئیس جمهور با تاکید بر لزوم پیگیری این موضوع و اطلاع‌ رسانی دقیق و به موقع دستگاه‌ های مربوطه برای رفع نگرانی‌ های مردم، گفت: این اقدام حلقه‌ ای دیگر از زنجیره‌ توطئه‌ های دشمن است که برای التهاب‌ آفرینی در جامعه و تشویش اذهان عمومی و هراس‌ افکنی در میان فرزندان این مرز و بوم انجام گرفته و باید ریشه‌ یابی و با آن برخورد جدی شود.
دکتر رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر اخیرش به استان بوشهر و اهمیت نقش دریا در توسعه اقتصادی و ظرفیت‌‌ های کشور در این زمینه، درآمد فعلی کشور از اقتصاد دریا را غیرقابل قبول دانست.
رئیس جمهور همچنین بر لزوم تشکیل کارگروهی برای رصد و هماهنگی فعالیت دستگاه‌ ها در اجرای سیاست‌ های مربوط به فعال کردن اقتصاد دریا زیر نظر معاون اول تاکید کرد.
اهتمام جدی برای تحقق وعده‌ های دولت و تسریع در ارائه لایحه قانون برنامه هفتم توسعه به منظور ارسال به مجلس شورای اسلامی از دیگر تاکیدات رئیس جمهور در جلسه امروز هیئت وزیران بود.
رئیس جمهور در ابتدای این جلسه اعیاد شعبانیه به ویژه ولادت با سعادت منجی عالم بشریت حضرت بقیه‌الله الاعظم (عج) را تبریک گفت. 


ارسال نظر