کد خبر: ۳۸۳۲۵
تعداد بازدید: ۳۲۰
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۱

رکورد شکنی اسکاتلند با نصب عمیق ترین توربین بادی دریایی جهان

انتظار می‌ رود تا این مزرعه دریایی بتواند سالانه بیش از 500 گیگا وات ساعت برق تولید کند که برای تقریباً دو‌ سوم جمعیت اسکاتلند کافی است.
به گزارش مارین نیوز، یک شرکت حوزه انرژی اسکاتلندی با نام SSE به‌ عنوان بخشی از برنامه‌ های خود برای مزرعه بادی دریایی Seagreen در سواحل آنگوس، اسکاتلند، عمیق‌ ترین توربین بادی دریایی جهان را نصب کرد.
این شرکت در بیانیه مطبوعاتی خود توضیح می‌ دهد که توربین صد و دوازدهم از 114 توربین Seagreen در عمق تقریباً 58 متری نصب شده است که رکورد جدیدی برای آن به ثبت می‌ رساند. «گراهام استوارت»، وزیر دولتی امنیت انرژی و خالصی صفر، از راه‌ اندازی این توربین به‌ عنوان «یک نقطه عطف فوق‌ العاده برای اسکاتلند و صنعت بادی دریایی بریتانیا» یاد کرد.
زمان بهره‌ برداری و میزان انرژی قابل‌ تولید توسط مزرعه دریایی Seagreen
Seagreen از آگوست سال 2021 شروع به تولید برق کرده است و انتظار می‌ رود تا تابستان سال 2023 به‌ طور کامل به بهره‌ برداری برسد. هر یک از پایه‌ های جدیدی که برای Seagreen راه‌ اندازی شده، دارای یک توربین 10 مگاواتی از نوع Vestas V164 است که در شرایط ایده‌ آل می‌ تواند تا 10 هزار کیلووات نیرو تولید کند.


مزرعه بادی دریایی Seagreen پس از اینکه در اواخر سال جاری به بهره‌ برداری کامل برسد، با ظرفیت 1075 مگاواتی خود می‌ تواند به‌ اندازه 1.6 میلیون خانه انرژی تولید کند. این مزرعه 3 میلیارد پوندی توسط SSE با همکاری شرکت نفت و گاز فرانسوی TotalEnergies در حال توسعه است.
انتظار می‌ رود این مزرعه دریایی بتواند سالانه بیش از 500 گیگا وات ساعت برق تولید کند که برای تأمین انرژی پاک و پایدار حدود 1.6 میلیون خانواده بریتانیایی یا تقریباً دو‌سوم جمعیت اسکاتلند کافی است.


«آلیستر فیلیپس-دیویس»، مدیرعامل SSE، ادعا می‌ کند که بریتانیا به رهبر جهانی حوزه نیروگا ه‌های بادی دریایی تبدیل شده است. او در بیانیه شرکت درباره نصب توربین جدید نوشت: «این نه‌تنها یک گام مهم در مسیر تکمیل پروژه محسوب می‌ شود، بلکه تعهد ما نسبت به نوآوری و پیشرفت ما در مرزهای فناوری را نشان می‌ دهد.»
SSE که یکی از تولیدکنندگان پیشرو انرژی‌ های تجدیدپذیر بریتانیا محسوب می‌ شود، قصد دارد تا سال 2026، 12.5 میلیارد پوند روی طرح‌ هایی سرمایه‌ گذاری کند که راه‌ های انتقال بریتانیا به اقتصاد خالص صفر را ساده‌ تر می‌ کنند./
منبع: دیجیاتو
ارسال نظر