کد خبر: ۳۸۵۴۲
تعداد بازدید: ۶۷۶
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۰

انتصاب سرپرست جدید دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی کشور

طی حکمی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت محمد مهدی سالاری به عنوان مشاور امور دریایی وزیر و سرپرست دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی منصوب شد.
به گزارش مارین نیوز، محمد مهدی سالاری طی حکمی از سوی وزیر صنعت، معدن تجارت به عنوان «سرپرست دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی کشور» و «مشاور وزیر در امور دریایی» منصوب شد.
عباس علی آبادی به عنوان دبیر شورای عالی صنایع دریایی کشور، ضمن تاکید بر بهره گیری از توان بخش خصوصی و بالاخص فعالین دریایی و صنایع بزرگ دریایی کشور در راستای اعتلای صنایع و فناوری های دریایی کشور، 6  خواسته اساسی را نیز در این حکم انتصاب مطرح نمود:
1) تعریف و مثمر نمودن طرح های ملی در زمینه: پیشرانش سبز و کربن صفر، شناورهای کوچک نوین و پیشرفته(صیادی و تفریحی) و سکوهای حفاری و استخراج منابع و معادن دریایی آب های عمیق.
2) اثر بخشی و احیای جایگاه دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی به عنوان مرجعیت در همه امور دریایی به خصوص اقتصاد دریامحور.
3) مطالعه و برنامه ریزی در طرح های صنعتی، اقتصادی، تجاری و تفریحی گردشگری؛ و شکل دهی به «زیست بوم های چندمنظوره دریایی» و «خوشه های صنعتی دریایی » در مناطق ساحلی دریایی و جزایر.
4) برنامه ریزی برای توسعه زنجیره ارزش صنایع دریایی و بستر سازی جهت ورود کلیه صنایع مرتبط داخلی به عرصه دریایی با تاکید بر اخذ تاییده ها و مجوزها با کمک سازمان استاندارد و موسسات رده بندی.
5) حمایت از طرح های فناورانه صنایع دریایی دانشگاه ها، پژوهشکده ها و شرکت های دانش بنیان با کمک صندوق توسعه صنایع دریایی و بسترسازی برای ورود شرکت های دانش بنیان به زیست بوم دریایی.
6) رونق بخشی به صنایع کشتی سازی بزرگ مقیاس و صنایع فراساحل جهت پاسخگویی موثر و به روز به کارفرمایان، مالکین و بهره برداران داخلی و خارجی و افزایش توان رقابت با صنایع منطقه ای و فرامنطقه ای.
شایان ذکر است این مسئولیت از سال 1400 بر عهده مهندس سعید جعفری کرهرودی بود، که به تازگی به معاونت نوسازی و بهره برداری ایدرو منصوب شده است./

ارسال نظر