کد خبر: ۳۶۹۹۸
تعداد بازدید: ۱۴۹۰
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۹

تجهيز 5 ایستگاه ساحلی به سیستم شناسایی اتوماتیک (AIS)

مدير كل بنادر و دريانوردی هرمزگان گفت: در راستای ایمنی ناوبری و حفظ محیط زیست دریایی، همچنين افزايش ضريب ايمنی سفرهای دريايی نوروزی، 5 ایستگاه ساحلی به سیستم شناسایی اتوماتیک (AIS) مجهز شد.
به گزارش مارین نیوز، مدير كل بنادر و دريانوردي هرمزگان با تاكيد بر لزوم بهره گيری از تجهيزات مخابراتي پيشرفته و روز آمد جهت ارتقاء ايمنی ناوبری دريايی در استان هرمزگان بعنوان مهمترين استان ساحلي كشور اظهار داشت: تهيه، نگهداری و نصب تجهیزات مخابراتی و رادیویی و نظارت بر آماده بکاری آن در راستای رعايت الزامات و قوانين بين المللی امری است ضروری كه در حوزه مسئوليت اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات الکترونیکی و مخابراتی و اداره امور دریایی قرار دارد.
اله مراد عفيفی پور افزود: در راستای رعایت قوانین بین المللی SOLAS (کنوانسیون بین‌ المللی ایمنی جان اشخاص در دریا)، ایمنی ناوبری و حفظ محیط زیست دریایی، 5 ایستگاه ساحلی در بنادر شهيد حقانی، چارک، پهل، شهید ذاکری و ابوموسی به سیستم شناسایی اتوماتیک Automatic Information System  یا (AIS) تجهیز شد.
عفيفی پور سهولت در شناسایی و رهگیری شناورها، مبادله اطلاعات ضروری میان کشتی ها بدون دخالت انسان و بطور خودکار، کاهش ترافیک بر روی باندهای VHF و افزایش اطلاعات فرمانده و افسران پل فرماندهی از وضعیت پیرامونی خود را مهمترين ويژگی های اين سيستم عنوان كرد. 


شایان ذکر است، در حال حاضر مراکز کنترل و ترافیک دریایی استان هرمزگان علاوه بر تجهیز به سیستم مستقل AIS، به نرم افزار بومی مارین پلاس که از طریق سازمان بنادر و دریانوردی تهیه شده است مجهز می باشد، این نرم افزار با دریافت دیتای AIS شناورها، امكان جستجو و رهگيری كشتی ها موجود در منطقه را فراهم می سازد.

ارسال نظر