کد خبر: ۳۷۵۱۳
تعداد بازدید: ۲۱۵۹
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۸

گزارش تصویری از ناوشکن تمام ایرانی "دنا" و مین ‌روب "شاهین"

ناوشکن تمام ایرانی "دنا" و مین ‌روب "شاهین" با دستور رئیس ‌جمهور و حضور جمعی از مقامات لشکری و کشوری در بندرعباس به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق شدند.
به گزارش مارین نیوز، دنا، چهارمین فروند از ناوشکن های کلاس جماران، تحت نظارت  نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در مجموعه صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح طراحی و ساخته شده و از فردا آماده الحاق به ناوگان جنوب نیروی دریایی راهبردی ارتش است.
این ناوشکن تمام ایرانی مجهز به انواع تجهیزات و سامانه‌های دفاعی و تهاجمی ساخته شده در داخل کشور بوده و علاوه‌بر قابلیت دریانوردی طولانی در دریاها و اقیانوس ‌ها، توانایی جستجو، کشف، شناسایی، رصد، مقابله و درصورت نیاز انهدام هرگونه تهدید هوایی، سطحی و زیر سطحی را دارا است.
عرشه پرواز با قابلیت نشست و برخاست بالگرد از ویژگی های مهم عملیاتی ناوشکن دنا است.
همچنین، مین شکار شاهین با طول 33 متر و عرض 11 متر و آب خوری برابر 180سانتی متر با نظارت نیروی دریایی ارتش و توسط متخصصین جوان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ساخته شده است و با توجه به بهرمندی این شناور بومی از تکنولوژی روز دنیا، ردیابی و خنثی نمودن انواع مین های دریایی از قابلیت‌های مین شکار شاهین است.


ارسال نظر