کد خبر: ۳۸۰۵۶
تعداد بازدید: ۲۶۶
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۲

اقتصاد دریاپایه به راحتی می‌ تواند جایگزین اقتصاد نفتی شود

رئیس فراکسیون اقتصاد دریامحور گفت: اجرای راهبرد اقتصاد دریامحور به یک سازمان یا یک وزارتخانه بر نمی‌ گردد. از این رو فراکسیون اقتصاد دریامحور با برپایی جلسات متعدد و رایزنی با کلیه دستگاهای ذیربط در اقتصاد کلان کشور، در نظر دارد توجه همه دستگاه‌ ها و سازمان ‌ها را به موضوع اقتصاد دریامحور جلب کند.
به گزارش مارین نیوز، منصور آرامی در میزگرد بررسی راهبرد استفاده از ظرفیت‌های اقتصاد دریاپایه در برنامه تلویزیونی جریان، اظهار داشت: دریا به عنوان یکی از نعمت‌های تجدید پذیر، بخش‌ها و شقوق مختلفی دارد که با پیشرفته‌های صورت گرفته تکنولوژی، نحوه استفاده از ظرفیت‌های متنوع دریایی نیز متنوع‌تر و گسترده‌تر شده است‌.
آرامی با بیان اینکه هم‌اکنون تنها از ۴۰ درصد ظرفیت سواحل طولانی کشور استفاده می‌شود، خاطر نشان کرد: برای اجرای درست راهبرد اقتصاد دریامحور، ابتدا باید دریا و ظرفیت‌های دریایی را به درستی بشناسیم.
رئیس فراکسیون اقتصاد دریامحور مجلس با بیان اینکه دریا و اقتصاد دریاپایه به راحتی می‌تواند جایگزین اقتصاد وابسته به نفت باشد، افزود: یقینا یکی از آلترناینوهای جدی در مفهوم اقتصاد غیرنفتی پایدار، اقتصاد دریامحور است.
آرامی افزود: اجرای راهبرد اقتصاد دریامحور به یک سازمان یا یک وزارتخانه برنمی‌گردد. از این رو فراکسیون اقتصاد دریامحور با برپایی جلسات متعدد و رایزنی با کلیه دستگاهای ذی‌ربط در اقتصاد کلان کشور، در نظر دارد توجه همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها را به موضوع اقتصاد دریامحور جلب کند.
این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از رویکرد جدی در اجرایی سازی اقتصاد دریاپایه در برنامه هفتم توسعه، توسعه زیرساخت ها است، گفت: برای استفاده بهینه و پایدار از ظرفیت‌های دریا و منابع آبی، توسعه زیربناها در تمام حوزه وابسته به دریا باید به طور جد پیگیری و انجام شود.
ارسال نظر