کد خبر: ۳۸۴۸۳
تعداد بازدید: ۷۷۶
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۷

تغییر نام قطر گاز به قطر انرژی ال ‌ان ‌جی

شرکت «قطر انرژی» اعلام کرد که «قطر گاز» نام خود را به «قطر انرژی ال‌ ان‌ جی» تغییر داده است تا تعهد این کشور برای ادامه حضور به عنوان یکی از تامین کنندگان بزرگ گاز طبیعی مایع (ال‌ ان‌ جی) در جهان را منعکس کند.
به گزارش مارین نیوز، این شرکت مادر اعلام کرد "QatarEnergy LNG" با نام جدید و لوگوی جدید، نقش رو به رشد قطر در تامین نیازهای جهانی انرژی، به‌ خصوص تقاضا برای گاز طبیعی را منعکس می‌کند.
غول انرژی دولتی قطر تاکید کرد این تغییر برند، نشان دهنده تعهد مستمر «قطر انرژی» به ال‌ ان‌ جی به عنوان یک منبع حیاتی انرژی برای دهه‌ های آینده و یک عامل حیاتی برای گذار انرژی است.
«قطر انرژی ال‌ ان‌ جی» که در سال ۱۹۸۴ با نام «قطر گاز» تاسیس شد، در حال حاضر، ۱۴ واحد تولید ال‌ ان‌ جی را اداره می‌کند و در مرکز تلاش های «قطر انرژی» برای افزایش ظرفیت تولید ال‌ ان‌ جی قطر به ۱۲۶ میلیون تن در سال است.
سعد شریدا الکعبی، وزیر انرژی قطر که رئیس و مدیرعامل «قطر انرژی» هم است، درباره تغییر برند و تغییر نام گفت: ما باور خود به آینده ال‌ ان‌ جی به عنوان منبع اصلی انرژی برای دهه‌ های آینده را مجددا تائید کرده و روی موقعیت محوری ال‌ ان‌ جی در اولویت‌ های استراتژیک، تلاش‌ های توسعه و سرمایه‌ گذاری‌ های انرژی خود، اهمیت بیشتری قائل می شویم.
الکعبی در ژوئیه امسال، گفته بود۴۰ درصد از کل ال‌ ان‌ جی جدیدی که تا سال ۲۰۲۹ به بازار می‌ آید، از «قطر انرژی» خواهد بود.
شرکت وود مکنزی در گزارشی در اوایل سال میلادی جاری اعلام کرده بود آمریکا و قطر با فاصله اندک، پیشتاز هستند و این صادر کنندگان ال‌ ان‌ جی در بهترین موقعیت برای جذب تقاضای جهانی برای ظرفیت عرضه اضافی طی دو دهه آینده قرار دارند.
بر اساس گزارش اویل پرایس، قطر در سال ۲۰۲۱ بزرگترین پروژه ال‌ ان‌ جی جهان را اعلام کرد که قرار است ظرفیت تولید ال‌ ان‌ جی این کشور را از ۷۷ میلیون تن در سال، به ۱۱۰ میلیون تن افزایش دهد./


منبع: ایسنا
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
0
0
واقعاً باعث تأسفه. منابع خدادادی مشترک که به شتاب و حجم زیاد از سوی قطر استخراج و بفروش میرسد و پول آن صرف کشور کوچک قطر میشود و ما نشسته ایم و از انرژی هسته ای که حق مسلم ماست حرف میزنیم و گاز مشترک بالا کشیده شد. افسوس افسوس از این همه جهالت و غفلت. افسوس از این همه نادانی و ادعا. به والله آیندگان به لعنتی هم مدیران ایرانی را یاد نمیکنند.
ارسال نظر