کد خبر: ۳۸۵۹۳
تعداد بازدید: ۳۸۶
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۳

نقش مهم رسانه ملی در شناساندن توانمندی ‌های اقتصاد دریامحور

رئیس رسانه ملی گفت: یکی از مقدمات شکل گیری اقتصاد دریامحور ابلاغی رهبر انقلاب، صنعت کشتی ‌سازی است که امیدواریم رسانه ملی بتواند نقش شایسته ‌ای در تبیین این توانمندی ‌ها ایفا کند.
به‌ گزارش مارین نیوز، رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در سفر به بوشهر صبح چهارشنبه پس از اداری احترام به مقام والای شهیدان بوشهر، در بازدید از مؤسسه صنعتی دریایی شهید محلاتی بوشهر در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما با اشاره به تأکید رهبر انقلاب بر توسعه اقتصاد دریامحور گفت: یکی از نعمت‌هایی که خداوند به کشور ما ارزانی داشته، سواحل طولانی و ارتباط با آب‌های آزاد از شمال و جنوب و خلیج‌فارس و دریای عمان است که بسیاری از کشور‌ها و ملت‌ها آرزوی داشتن چنین نعمتی را دارند.


پیمان جبلی افزود: با توجه به سند اقتصاد دریامحور ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی، به‌صورت بالقوه بخش عمده‌ای از اقتصاد کشور ما را می‌تواند اقتصاد دریا شکل دهد و یکی از مهمترین مقدمات برای شکل‌گیری اقتصاد دریامحور، صنعت کشتی‌سازی و شناورسازی است که صنعت مادر به‌شمار می‌آید.
او با بیان این‌که صنعت کشتی‌سازی برای به حرکت درآوردن اقتصاد دریامحور بسیار مؤثر است، ادامه داد: ایجاد اشتغال، افزایش علم و دانش و اجرای روش‌های نوین و دانش‌بنیان در این صنعت جمع است و کارخانه کشتی‌سازی شهید محلاتی بندر بوشهر مصداقی از افتخار و اقتدار ملی و مصداق «ما می‌توانیم» است که فرزندان این ملت و کشور، کارشناسان، مهندسان و دانشمندان این کشور می‌توانند در بالاترین تراز‌های بین‌المللی آن را انجام دهند.
رئیس رسانه ملی با تأکید بر این‌که این کارخانه یکی از ده‌ها مصادیق شعار خودباوری در کشور و استان بوشهر است، گفت: باید به‌صورت کامل اجزا، مراحل، فرآیند و عظمت کار بزرگ متخصصان صنعت کشتی‌سازی و تأثیر آن در اقتصاد دریامحور و اقتصاد کشور برای مردم و جامعه و علاقه‌مندان، متخصصان و کارشناسان تبیین شود. امیدواریم رسانه ملی بتواند نقش شایسته‌ای در تبیین این عظمت و کار بزرگی که در حال انجام است ایفا کند.
جبلی با بیان این‌که کارکنان این مجموعه در استان بوشهر در گرمای تابستان و شرایط سخت آب‌وهوایی در تجهیز و ساخت شناور‌های بسیار بزرگ و تعمیر و گرفتن سفارش از دستگاه‌های بزرگ فعالیت دارند، گفت: امیدوایم ما هم در رسانه ملی بتوانیم سهمی در شناساندن این ظرفیت عظیم علمی، اقتصادی، تجاری و فناوری و آن‌چه‌که به خودباوری ملی کمک می‌کند، داشته باشیم.


ارسال نظر