کد خبر: ۳۸۷۶۶
تعداد بازدید: ۸۵۷
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۳

کدام کشورها در رویداد بین المللی همتایابی اقتصاد دریامحور ایران شرکت می‌ کنند؟

با هماهنگی صورت گرفته از سوی مجموعه وزارت امور خارجه سفیران کشورهای مختلف از جمله برزیل، کوبا، قرقیزستان، تاجیکستان و پاکستان آمادگی خود را برای حضور در نخستین رویداد بین المللی همتایابی اقتصاد دریامحور ایران در جزیره قشم اعلام کرده‌ اند.
به گزارش مارین نیوز، هماهنگی و مذاکرات مختلفی با کشورهای دیگری نظیر روسیه، چین، هند، عمان، عراق، امارات متحده عربی، اندونزی و چندین کشور دیگر برای حضور سفرا و شرکت های فعال آنها در این رویداد صورت گرفته است.
طبق برنامه ریزی صورت گرفته از سوی دبیرخانه نخستین رویداد بین المللی همتایابی اقتصاد دریامحور ایران و با هماهنگی وزارت امور خارجه، بخش ویژه ای به عنوان پاویون بین ‌الملل پیش ‌بینی شده است که سفیران کشورهای مختلف و هیات همراه در آن مستقر خواهند شد.
با توجه به استقبال کشورهای مختلف برای حضور در این رویداد، پیش ‌بینی می ‌شود بخش بین ‌الملل نقشی اثربخش در توسعه همکاری‌ های تجاری در سطح بین ‌الملل ایفا کند و شرکت‌ کنندگان در این رویداد می ‌توانند با هماهنگی دبیرخانه جلسات مذاکره با نمایندگان کشورهای مختلف را حول محورهای درخواستی خود برگزار نمایند.
بنا براین گزارش، نخستین رویداد بین المللی همتایابی در اقتصاد دریامحور ایران به همت و همکاری شورای‌عالی صنایع دریایی کشور و سازمان منطقه آزاد قشم با هدف بررسی فرصتها، چالش‌ها و راهکارها و بهبود وضعیت معیشت و ایجاد اشتغال، با تمرکز بر سیاست‌های کلی توسعه دریامحور با حضور دستگاه های عمومی، دولتی و غیردولتی، شرکت‌ های خصوصی، شرکت ‌های دانش بنیان و سفرای کشورهای مختلف جهان 25 تا 27 اردیبهشت ماه سال جاری در جزیره قشم برگزار می ‌شود.
علاقمندان می توانند برای شرکت در این رویداد با مراجعه به آدرس www.isbe.ir اقدام به ثبت نام کنند.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره تلفن ۹۲۰۵۹۶۹۱۶۹ – ۰۰۹۸ با دبیرخانه رویداد در ارتباط باشید.ارسال نظر