کد خبر: ۳۷۰۰۰
تعداد بازدید: ۱۱۱۸
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵

تشكیل كارگروه ویژه پیشگیری كرونا ویروس درحوزه دریایی و بندری

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: تاکنون هیچ مورد مشکوک یا مبتلا به ویروس "کرونا" در بنادر هرمزگان مشاهده نشده است.
به گزارش مارین نیوز، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با بیان اینکه تمام شناور‌های ورودی به بندر پیش از پهلوگیری قرنطینه و مورد بازرسی مسئولان بهداشتی قرار می گیرند تصریح کرد: کشتی ‌ها تنها با اجازه مسئولان بهداشتی اجازه ورود به بندر و پهلوگیری را می ‌یابند.
اله ‌مراد عفیفی ‌پور در خصوص اقدامات صورت گرفته در بندر شهید رجایی برای مقابله با ویروس "کرونا" اظهار کرد: تمامی پرسنل بندر که در ارتباط با شناور‌ها هستند آموزش های لازم را به منظور پیشگیری از ویروس كووید 19 فرا گرفته و تجهیزات حفاظت فردی مناسب در اختیار آن ‌ها قرار داده شده است.


عفیفی پور ضمن اشاره به تشكیل كارگروه ویژه در حوزه دریایی و بندری استان با هدف مقابله و پیشگیری ویروس كرونا، آموزش و اطلاع رسانی درباره چگونگی حفاظت در برابر بیماری یاد شده را تنها محدود به بخش دولتی ندانست و افزود: پرسنل شرکت ‌های بخش خصوصی فعال در بندر شهید رجایی نیز برای مقابله با بیماری کرونا آموزش‌ های لازم را دریافت کرده اند.
وی نصب بنر و توزیع بروشور‌های آموزشی را از دیگر اقدامات اداره بنادر و دریانوردی استان هرمزگان برشمرد و گفت: بطور طبیعی علاوه بر خدمه كشتی های خارجی، روزانه رفت و آمد خیل عظیم رانندگان را از اقصی نقاط كشور جهت حمل و نقل كالا در بنادر استان شاهد هستیم هدف از توزیع برشورو اقدامات مشابه این است که مراجعینی كه كمتر به شبكه های اطلاع رسانی دسترسی دارند بتوانند از این طریق موارد پیشگیرانه رارعایت و به توصیه های  بهداشتی مسئولان امر عمل نمایند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با بیان اینكه تاکنون با مورد مشکوک یا مبتلا به "کرونا" در بنادر استان مواجه نشده ایم اظهارداشت: اطلاع رسانی در این خصوص بر عهده مسئولان بهداشت و درمان کشور است اما به صورت کلی می‌توان اعلام کرد که خوشبختانه تا این لحظه هیچ مورد مشکوک یا مبتلا به ویروس "کرونا"در بنادر استان هرمزگان مشاهده نشده است.
عفیفی پور گفت: ابلاغ افزایش تجهیزات حفاظت فردی جهت مراقبت از کارکنان در معرض خطر به کلیه شرکت ها و همچنین استقرار تیم های از دانشگاه علوم پزشکی استان و اجرای اقدامات کنترلی نظیر تب سنجی اتباع کشورهای مختلف به شکل ۲۴ ساعته از مهمترین اقداماتی است که با محوریت کارگروه مقابله با پیشگیری و کنترل انتشار ویروس کووید ۱۹در بنادر هرمزگان در حال انجام می باشد.
وی آموزش پرسنل، ضد عفونی کردن مستمر شناور‌های مسافری و سالن مسافری را از دیگر اقدامات اداره بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در جهت مقابله با ویروس کرونا اعلام کرد.
این مقام مسئول در پایان با اشاره به اینکه تردد مسافران در بنادر مسافری استان طی هفته گذشته روندی کاهشی را تجربه کرده است، افزود: از هموطنان خواهشمندیم ضمن رعایت توصیه‌ های بهداشتی از انجام سفر‌های غیر ضرور اجتناب ورزیده و درجهت ریشه كنی این ویروس ضمن رعایت نكات بهداشتی با مسئولین بهداشت و درمان همكاری نمایند.

ارسال نظر